Aplikuj

Zanim przystąpisz do wypełniania formularza aplikacyjnego, zachęcamy do zapoznania się z jego wzorem. Dzięki temu będziesz mógł lepiej przygotować się do jego uzupełnienia i upewnić się, że wszystkie niezbędne informacje zostaną prawidłowo podane.
Wzór formularza aplikacyjnego GO GLOBAL
Wzór formularza aplikacyjnego OT VC AGNOSTIC

Wybór ścieżki akceleracji:

O Startupie

Dane startupu

Dane osoby upoważnionej do reprezentowania startupu

Informacje

Informacje o startupie

Etap rozwoju projektu TRL (wybierz z listy) *

Poziomy gotowości technologicznej
Poziomy gotowości technologicznej (technology readiness levels – TRLs) to sposób opisu dojrzałości technologii oraz narzędzie służące porównaniu stanu zaawansowania prac nad różnymi technologiami. Według tej metodyki dojrzałość technologii opisuje się od fazy konceptualizacji konkretnego rozwiązania (TRL 1), aż do etapu dojrzałości (TRL 9), kiedy ten koncept (w wyniku prowadzonych badań naukowych i prac rozwojowych) przybiera postać rozwiązania technologicznego, który można zastosować w praktyce – np. w postaci uruchomienia rynkowej produkcji.

TRL 1 - zaobserwowano i opisano podstawowe zasady danego zjawiska - najniższy poziom gotowości technologii, oznaczający rozpoczęcie badań naukowych w celu wykorzystania ich wyników w przyszłych zastosowaniach. Zalicza się do nich między innymi badania naukowe nad podstawowymi właściwościami technologii.
TRL 2 - określono koncepcję technologii lub jej przyszłe zastosowanie. Oznacza to rozpoczęcie procesu poszukiwania potencjalnego zastosowania technologii. Od momentu zaobserwowania podstawowych zasad opisujących nową technologię można postulować praktyczne jej zastosowanie, które jest oparte na przewidywaniach. Nie istnieje jeszcze żaden dowód lub szczegółowa analiza potwierdzająca przyjęte założenia.
TRL 3 - potwierdzono analitycznie i eksperymentalnie krytyczne funkcje lub koncepcje technologii. Oznacza to przeprowadzenie badań analitycznych i laboratoryjnych, mających na celu potwierdzenie przewidywań badań naukowych wybranych elementów technologii. Zalicza się do nich komponenty, które nie są jeszcze zintegrowane w całość lub też nie są reprezentatywne dla całej technologii.
TRL 4 - zweryfikowano komponenty technologii lub podstawowe jej podsystemy w warunkach laboratoryjnych. Proces ten oznacza, że podstawowe komponenty technologii zostały zintegrowane. Zalicza się do nich zintegrowane "ad hoc" modele w laboratorium. Uzyskano ogólne odwzorowanie docelowego systemu w warunkach laboratoryjnych.
TRL 5 - zweryfikowano komponenty lub podstawowe podsystemy technologii w środowisku zbliżonym do rzeczywistego. Podstawowe komponenty technologii są zintegrowane z rzeczywistymi elementami wspomagającymi. Technologia może być przetestowana w symulowanych warunkach operacyjnych.
TRL 6 - dokonano demonstracji prototypu lub modelu systemu albo podsystemu technologii w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Oznacza to, że przebadano reprezentatywny model lub prototyp systemu, który jest znacznie bardziej zaawansowany od badanego na poziomie V, w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Do badań na tym poziomie zalicza się badania prototypu w warunkach laboratoryjnych odwzorowujących z dużą wiernością warunki rzeczywiste lub w symulowanych warunkach operacyjnych.
TRL 7 - dokonano demonstracji prototypu technologii w warunkach operacyjnych. Prototyp jest już prawie na poziomie systemu operacyjnego. Poziom ten reprezentuje znaczący postęp w odniesieniu do poziomu VI i wymaga zademonstrowania, że rozwijana technologia jest możliwa do zastosowania w warunkach operacyjnych. Do badań na tym poziomie zalicza się badania prototypów na tzw. platformach badawczych.
TRL 8 - zakończono badania i demonstrację ostatecznej formy technologii. Oznacza to, że potwierdzono, że docelowy poziom technologii został osiągnięty i technologia może być zastosowana w przewidywanych dla niej warunkach. Praktycznie poziom ten reprezentuje koniec demonstracji. Przykłady obejmują badania i ocenę systemów w celu potwierdzenia spełnienia założeń projektowych, włączając w to założenia odnoszące się do zabezpieczenia logistycznego i szkolenia.
TRL 9 - sprawdzenie technologii w warunkach rzeczywistych odniosło zamierzony efekt. Wskazuje to, że demonstrowana technologia jest już w ostatecznej formie i może zostać zaimplementowana w docelowym systemie. Między innymi dotyczy to wykorzystania opracowanych systemów w warunkach rzeczywistych.

Należy opisać, na jakim etapie rozwoju znajduje się technologia oraz jakie kryteria spełnia dla wskazanego TRL. Opisz m.in. poziom zaawansowania produktu, jego dojrzałość, gotowość do wdrożeń

Opisz w skrócie na czym polega zgłaszane rozwiązanie/produkt/usługa, określ jego kluczowe cechy.

Scharakteryzuj główny segment klientów, do których kierowany jest Twój produkt/usługa? Opisz rynek docelowy swojego produktu/usługi, wskazując konkretne grupy odbiorców i firmy, które mogą lub są zainteresowane twoim produktem. Czy produkt jest dostępny na rynku krajowym, czy jest również oferowany poza granicami kraju?

Opisz problemy z jakimi mierzą się potencjalni klienci lub potrzebę, którą zaspokaja proponowane rozwiązanie.

Opisz potencjalne rynki zagraniczne, ich wielkość i zapotrzebowanie na rozwiązanie, które oferujesz. Opisz konkurencję i przewagę konkurencyjną, jaką posiadasz. Opisz rynek, jego wielkość i zapotrzebowanie na rozwiązanie, które oferujesz. Opisz konkurencję i przewagę konkurencyjną, jaką posiadasz.

Jeśli produkt jeszcze nie generuje dochodów opisz w jaki sposób planujesz je generować.

Oszacuj wysokość i rodzaje kosztów, które są niezbędne do poniesienia dla rozwoju startupu przy wprowadzeniu produktu na rynek zagraniczny Oszacuj wysokość i rodzaje kosztów, które są niezbędne do poniesienia dla rozwoju startupu lub/i przy wprowadzeniu produktu na rynek (jeśli produkt nie został jeszcze wprowadzony na rynek).

Opisz, jak planujesz rozwijać swój startup. Wskaż jakie należy podjąć działania, aby zrealizować założone cele biznesowe. Opisz jak planujesz rozwijać swój pomysł biznesowy. Wskaż jakie należy podjąć działania, aby zrealizować założone cele biznesowe.

Opisz kto posiada prawa do produktu/rozwiązania (osoba fizyczna, firma, zespół, instytucja).Czy istnieją jakiekolwiek bariery prawne w komercjalizacji, takie jak potrzeba uzyskania dodatkowych licencji lub ograniczenia wynikające z przepisów prawa.

Opisz możliwości dostosowania rozwiązania do wymogów Odbiorców Technologii, VC, klientów, umiejętność dopasowywania modelu biznesowego do trendów, adaptacja do nowych czynników zewnętrznych Opisz gotowość do adaptacji rozwiązania do wymogów rynku zagranicznego m.in. umiejętność dopasowywania modelu biznesowego do danego rynku zagranicznego, adaptacja do nowych czynników zewnętrznych

Przedstaw nam swój zespół. Wskaż kto jest członkiem startupu (imię i nazwisko), jaką rolę będzie pełnił w akceleracji. Przedstaw ich doświadczenie, kwalifikacje i kompetencje. Przedstaw nam swój zespół. Wskaż kto jest członkiem startupu (imię i nazwisko), jaką rolę będzie pełnił w akceleracji. Przedstaw ich doświadczenie, kwalifikacje i kompetencje. Czy zespół posiada odpowiednie kompetencje do rozwoju startupu na rynku zagranicznym?

Ścieżka akcelaracji GO GLOBAL

Uzasadnij dlaczego jest to odpowiednia ścieżka dla Twojego startupu *

Wybór preferowanej przez startup ścieżki akcelaracji

Uzasadnij dlaczego jest to odpowiednia ścieżka dla Twojego startupu

Załączniki / Oświadczenia

Załącznik

Proszę załączyć plik

Oświadczenia

Oświadczenia dotyczą Właściciela startupu/ Właścicieli startupu oraz członków zespołu startupowego

Podsumowanie

Dane Startupu

Nazwa firmy:
NIP: , KRS:
Województwo: , Powiat: , Gmina:
Miejscowość: , Kod pocztowy: , Ulica: , Nr budynku: , Nr lokalu:
Branża:

Dane osoby upoważnionej do reprezentowania startupu

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Email: , Telefon:

Informacje

Poziom gotowości technologicznej:

Uzasadnienie wyboru TRL:

Opis rozwiązania/produktu/usługi:

Charakterystyka głównego segmentu klientów, do których kierowany jest produkt/usługa:

Problemy, na które odpowiada opisane rozwiązanie:

Rynek i konkurencja:

Model biznesowy swojego projektu:

Planowane koszty na rozwój startupu i wprowadzenia produktu na rynek zagraniczny:

Opis planowanego rozwoju startupu oraz ocena perspektywy dalszego rozwoju produktu/usługi w przyszłości:

Właściciel praw do produktu/rozwiązania. Czy są jakieś bariery prawne (np. patenty) w komercjalizacji produktu/rozwiązania?:

Gotowość do wprowadzenia zmian - aplikowalność:

Zespół:

Ścieżka akceleracji

Wybrana ścieżka akcelaracji:

Wyzwanie:

Zainteresowania:

Uzasadnienie wyboru:

* Pola wymagane

Program Akceleracyjny jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027, Priorytet II. Środowisko sprzyjające innowacjom, Działanie 2.28 Startup Booster Poland.

Całkowity koszt realizacji Projektu wynosi
17 447 416,75 zł

Wartość dofinansowania: 16 837 933,40 zł

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu:

Kielecki Park Technologiczny
ul. Olszewskiego 6
25-663 Kielce
Przewiń stronę do góry